כוסות יין-  כיצד רוכשים כוס יין בצורה חכמה

אין זה סוד שבשנים האחרונות, תרבות השתייה ובפרט תרבות היין השתפרה מאוד בישראל. למעשה, החל משנות התשעים בערך, תרבות היין קפצה מדרגה באופן משמעותי וזוכה להרבה יותר מקום ומשמעות בחברה ובתרבות הישראלית.

זה בא לידי ביטוי בצורות שונות, החל מפתיחתן של חנויות אלכוהול ובפרט חנויות יין, ייבוא של יינות ממדינות שונות בעולם, פתיחתם של יקבים מקומיים, קטנים ובינוניים אשר זוכים להצלחה גדולה לא רק בישראל אלא גם במדינות אחרות, ואפילו הקמתן של קבוצות חובבי יין שונות אשר נוהגים להיפגש אחד לכמה זמן לערב טעימות יין, החלפת רשמים וביקורות.

באופן טבעי, כפי שקורה בלא מעט ענפים ותחומים שזוכים להצלחה, הרי שלא רק המכירות של המוצר העיקרי עולות אלא גם של מוצרים וציוד הכרחי לשם השימוש בו וההנאה ממנו. במקרה של יינות, מדובר קודם כל בכוסות מתאימות.

כוסות יין הן חלק בלתי נפרד מתרבות היין בכל רחבי העולם. מי שאיננו מבין ומתמחה בתחום, יכול לחשוב שכל כוס יין דומה לשנייה, ואין זה משנה באיזו כוס שותים את היין, כל עוד מוזגים אותו בצורה נכונה והוא עשוי כהלכה. אך מי שמתמחה ביינות ומבין את תרבות היין, יודע שיש הבדל בין כוסות יין שונים וצריך לבחור את הכוס המתאימה.

איך רוכשים כוסות יין?

לפני שנסביר איך רוכשים כוסות יין, חשוב להבהיר, לא בכל ארוחה או אירוע נרצה להשתמש באותן כוסות. בארוחות או אירועים מיוחדים, סביר להניח שאנחנו נשתמש בכוסות מיוחדות יותר. זה גם סימן בשבילנו שאנחנו צריכים לרכוש כמות גדולה של כוסות ולא להסתפק בכוס יין אחת או שתיים. גם אם לא נשתמש בכולן, זה חשוב שיהיו לנו מספר כוסות יין בבית או בעסק.

אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של כוסות יין הנבדלות אחת מהשנייה, בין אם זה במבנה של הכוס ובין אם זה בחומר ממנו היא עשויה. העיצוב הוא לכאורה דומה, אך יכול להשתנות בכך שהכוס תהיה יותר "שמנה" או "רזה" בעוד שהחלק בו אנחנו אוחזים, יכול להיות ארוך או קצר יותר.

מבחינת החומר, בדרך כלל כוסות יין עשויות זכוכית דקה מאוד, הן שבירות יותר מכוסות רגילות, אך אנחנו יכולים למצוא גם כוסות יין עשויות קריסטל או חומרים אחרים, כולל חומרים זולים שיחסכו בעלויות שלהן.

איפה רצוי לקנות כוסות יין

על פניו, אנחנו יכולים לקנות כוסות יין בכל מקום בו מוכרים ציוד מטבח ובפרט כלים וסכו"ם. אך לא בכל מקום בהכרח נרצה לקנות כוסות יין. ישנם מקומות שיכולים להתאים יותר, מאחר והם גם מציעים לנו קטלוגים נרחבים יותר, וגם יכולים לספק לנו מידע מקצועי, בין אם זה על הכוסות ובין אם זה על האופן בו אנחנו צריכים לשטוף, לנקות ולאחסן אותם. שם יהיה נכון מצידנו לקנות כוסות יין לצרכים שונים.

 

 

אז מה היה לנו בפוסט:

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
כדורי שוקולד

לא פחות ואפילו יותר- מתכונים פרווה מושלמים שכולם אוהבים

לא ברור מה קרה בדיוק בדור שלנו וגם הרופאים חלוקים על כך קשות, אבל מה שבטוח הוא שמספר הרגישים לחלב ומוצריו הולך וגדל, מדפי התחליפים למוצרי חלב הולכים ותופסים שטחים נרחבים בסופרים ובצרכניות, ויחד עם קהילת הצמחונים והטבעונים שבכל יום מוסיפה חברים חדשים מכל העולם, הביקוש למתכוני פרווה מתעצם ומתגבר. מעניין לחקור אחר הנסיבות המרתקות שהביאו את המציאות למצב כזה, אבל זו באמת עילה לכתבה אחרת, ובינתיים בלוג פודיק של שחר חן עושים הכל כדי למצוא פתרונות גם עבור הקהילות המתרחבות של צורכי הפרווה, ויש לנו הרבה חידושים להציע במיוחד עבורכם. מתכונים פרווה עשירים, מושקעים ומלאי טעם, ממש לא דומים לעולם היבש שהיה פעם מנת חלקם של נטולי החלב והבשר, עד כדי שגם מי שלא חייב להתבסס עליהם ישמח להנות מהאפשרויות שהם פותחים בתוך המטבח הקלאסי של פעם.

לקריאת המאמר »

רוצים מידע נוסף ?

הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!